Jaki prezent na roczek?

Jaki prezent na roczek?

Roczek Maluszka to ważny powód do świętowania dla całej rodziny. Nierzadko z tej okazji organizowane jest przyjęcie urodzinowe, zjeżdżają się rodzina i przyjaciele, aby świętować pierwszy rok życia jubilata. Dziecko przestaje bowiem być wówczas niemowlęciem i rozpoczyna kolejny etap życia. Z tej okazji warto podarować mu prezent, który z jednej strony zapewni mu zabawę przez długi czas, a z drugiej rozwinie niektóre z jego umiejętności.

Jeśli zastanawiasz się jaki prezent dla rocznego dziecka sprawdzi się najlepiej koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych opcji co kupić rocznemu dziecku, aby zarówno ono, jak i jego rodzice byli zadowoleni. Mamy nadzieję, że nasze propozycje pozwolą Ci uporać się z problemem wyboru prezentu dla rocznego dziecka.

Co kupić rocznemu dziecku?

Zastanawiasz się co kupić rocznemu dziecku? Nie jesteś sam! Dla wielu zakup prezentu dla rocznego dziecka jest nie lada wyzwaniem. Co bowiem wybrać, aby dziecko zainteresowało się upominkiem na dłużej niż pięć minut? Co kupić dziecku na roczek, aby zadowolić jego rodziców i wpasować się w ich oczekiwania pod kątem rozwoju i zainteresowań Malucha? Jest tak wiele pytań, na które trzeba sobie odpowiedzieć… Na szczęście można wyszczególnić pewien aspekt, na który zawsze trzeba zwracać uwagę kupując prezent na roczek dla dziecka, a mianowicie jego bezpieczeństwo. Faktem jest, że nie wszystkie zabawki dla dzieci są produkowane zgodnie z niezbędnymi wymogami i nie wszystkie posiadają odpowiednie certyfikaty. Niekiedy słyszy się w mediach o wyjątkowo nieprzyjemnym zdarzeniu z udziałem zabawek pochodzących z niewiadomego źródła, warto więc sprawdzić czy aby na pewno to co prezentujemy Maluchowi nie zrobi mu krzywdy. Ponadto, kupując prezent dla dziecka na roczek lepiej zrezygnować z małych przedmiotów łatwych do połknięcia (np. małych klocków) oraz zabawek posiadających ostre i szpiczaste elementy lub łatwo odrywające się części.

Jaki prezent na roczek dla chłopca?

Roczne dziecko nie jest jeszcze świadome czym są urodziny i jak ważny jest fakt ukończenia przez nie pierwszego roku życia. Prawdopodobnie dużo bardziej interesujące są dla niego zabawki jakie otrzyma, dlatego warto dobrze się zastanowić co kupić rocznemu dziecku.

Wielu dorosłych rozważając możliwe opcje prezentu dla dziecka w swoich rozważaniach uwzględnia jego płeć. Choć podział zabawek na te, którymi “powinien” bawić się chłopiec lub “powinna” bawić się dziewczynka odchodzi do lamusa, w wielu sklepach nadal możemy spotkać się z tą klasyfikacją.

Za zabawki dla chłopców najczęściej uznaje się wszelkiego rodzaju samochodziki i inne pojazdy. To sprawdzony pomysł na prezent na roczek dla dziecka, zwłaszcza, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie się nimi bawiło przez wiele lat. Kupując zabawkę-pojazd warto jednak pamiętać, aby nie posiadała ona żadnych luźnych elementów i sama w sobie była na tyle duża, aby dziecko nie mogło jej połknąć.

Dobrym pomysłem na prezent na roczek dla chłopca będą również piłki - najlepiej kolorowe i wydające różnorakie dźwięki. Dobrze sprawdzą się takie z dzwoneczkami lub kuleczkami wewnątrz. Warto jednak zrezygnować z twardych modeli na rzecz tych miękkich, np. pluszowych. Wówczas zarówno Maluch nie nabije sobie guza, jak i wszystkie sprzęty w domu będą bezpieczne.

Jaki prezent na roczek dla dziewczynki?

W kategorii prezentów na roczek dla dziewczynki często możemy znaleźć wózki dla lalek i lalki. Podobnie jak w przypadku aut, również decydując się na ten prezent warto zwrócić uwagę na ostre, wystające lub luźne elementy. Dobrze sprawdzą się zarówno drewniane wózki, jak i te wykonane z tworzyw sztucznych. W przypadku rocznego dziecka warto jednak zrezygnować z plastikowych lalek typu Barbie i postawić na lalki-szmacianki. Dzięki temu nie tylko uchronimy Malca przed połknięciem jednego z elementów ubioru lalki, lecz także sprezentujemy mu uroczą przytulankę.

Innym sprawdzonym prezentem na roczek dla dziewczynki są kuchnie dla dzieci. Zapewne wielu z nas pamięta, jak wspaniale było się bawić w “dom “ będąc małym dzieckiem. Przygotowywanie posiłków, sprzątanie, zmywanie… kiedyś to była frajda! Warto sobie to uświadomić zastanawiając się co kupić dziecku na roczek. Drewniana lub plastikowa kuchnia bez wątpienia będzie dużą atrakcją dla Malucha i podobnie jak autka zostanie z nim jeszcze przez wiele lat.

Jaka zabawka na roczek dla dziecka jest najlepsza?

Jeśli zastanawiasz się jaki prezent na roczek jest najlepszy musisz wiedzieć, że najwięcej korzyści dziecko może czerpać z zabawek, które jednocześnie bawią i uczą. Choć to stwierdzenie początkowo może wydawać się trywialne, w pierwszych latach życia dziecka niezwykle ważne jest, aby posiadało ono wokół siebie wiele stymulujących do rozwoju bodźców. Przykładowo, zabawki typu sortery lub puzzle sensoryczne rozwijają zmysły Maluszka i dodatkowo zwiększają zainteresowanie łamigłówką. Świetnym wyborem będą zarówno różnorakie labirynty, przeplatanki i zabawki typu “wieża”, jak i zwykłe drewniane matrioszki.

Idealnym prezentem na roczek dla dziecka z cyklu tych “baw się i ucz” będą również książeczki. Choć roczne dziecko nie potrafi jeszcze czytać, kolorowe ilustracje bez wątpienia przykują jego uwagę i niewątpliwie samo nieraz poprosi rodziców o lekturę.

Jaki prezent dla rocznego dziecka wybrać?

Zastanawiając się jaki prezent kupić dziecku na roczek niekiedy warto pomyśleć co spodobałoby się… jego rodzicom. To oni są odpowiedzialni za wychowanie swojego Szkraba i najlepiej wiedzą czego aktualnie potrzebuje. Warto więc z nimi porozmawiać i zapytać wprost co kupić na roczek ich dziecku. Być może doradzą Ci worek pieluszek lub inny praktyczny prezent, a być może marzą o huśtawce dla swojego Brzdąca. Można również zasugerować im niektóre ze swoich pomysłów. Przykładowo, wielu rodziców rocznych dzieci bez wątpienia ucieszyłoby się z maty piankowej, na której ich Pociecha mogłaby się bawić na podłodze. Zwłaszcza w chłodniejsze dni prezent ten jest nie do przecenienia.