Drewniane instrumenty dla dzieci - plusy i minusty.

Drewniane instrumenty dla dzieci - plusy i minusty.

drewniane instrumenty muzyczne dla dzieci, gitara jabadabado

Drewniane instrumenty dla dzieci - mają się niezwykły wpływ na stymulowanie rozwoju dzieci, także  nie bójcie się ich kupować. Oto plusy i korzyści jakie niesie za sobą gra na instrumentach:

- granie na instrumentach rozwija wyobraźnię, kreatywność oraz inteligencję dziecka. Pamiętaj już od najmłodszych lat warto stymulować rozwój intelektualny maluchów za pomocą prawidłowo dobranych zabawek edukacyjnych. Podaruj swemu dziecku instrument muzyczny i rozwijaj jego wrażliwość na dźwięki, rytmikę i zaszczep u niego miłość do pięknej muzyki. Muzyka stymuluje rozwój mózgu, układu nerwowego, poprawia koncentrację. Granie na instrumentach muzycznych pozytywnie wpływa na rozwój samodzielnego myślenia oraz rozwój zdolności komunikacyjnych. Muzyka pomaga w leczeniu wielu zaburzeń m. in. autyzmu czy dysleksji, u dzieci grających na instrumentach muzycznych zaobserwowano zmniejszenie się lęku, wzrost kreatywności i rozwój pamięci, oraz poprawę koordynacji ruchowej.

Minusy są takie, że zarówno Ty jak i Twoi sąsiedzi, marzycie nieraz o tym by posiedzieć w ciszy... no cóz pozostaje trzymać się myśli, że kiedyś za tych hałasem przyjdzie nam zatęsknić.

Podobne wpisy:

1 Comments

  • Avatar
    Basia
    paź 20, 2017

    My uwielbiamy rodzinne muzykowanie! Na wszystkim włącznie z garnkami.

Napisz komentarz

Wszystkie pola są wymagane

Imię:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code