zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Zabawki dla 5-latki - Top 5
Opublikowany przez      02/11/2022 12:00:52    Komentarze 0
Zabawki dla 5-latki - Top 5

Pięć lat to wiek, w którym dzieci posiadają już swoje zainteresowania i ulubione sposoby spędzania czasu. Niektóre chętnie malują, inne chętnie pomagają rodzicom w codziennych obowiązkach, a jeszcze inne lubią zajmować się zabawą “w dom”. Wybierając prezent dla 5-latka można więc albo wykorzystać te informacje i zainwestować np. w kolejną paczkę kredek dla małego artysty, albo też spróbować zainteresować dziecko czymś nowym i podarować mu coś z czym jeszcze nie miało zbyt wiele do czynienia. Problem pojawia się jednak, gdy dziecko, które chcemy obdarować nie jest nam szczególnie bliskie i nie wiemy jaki prezent mógłby je uradować. Kupowanie pierwszej z brzegu lalki tylko dlatego, że jest różowa nie jest najlepszym pomysłem. Kiepskim rozwiązaniem jest również inwestowanie w tanie gadżety dla dzieci, które zepsują się krótko po wyjęciu z pudełka. Co warto więc kupić, aby mieć pewność, że prezent zainteresuje dziecko i będzie dla niego przydatny?

Poniżej znajdziesz ranking zabawek dla 5-latki. Sprawdź, jakie zabawki warto sprezentować 5-letniej dziewczynce, aby jednocześnie ją bawiły i miały korzystny wpływ na jej rozwój. Przyjemnej lektury!

Ranking zabawek dla 5-latki

Poniższy ranking zabawek dla 5-latki zawiera pięć kreatywnych zabawek, które bez wątpienia zainteresują każdą dziewczynkę w tym wieku, a przy tym będą działały stymulująco na jej rozwój emocjonalno-intelektualny. Być może niektóre pozycje wydadzą Ci się dość niecodzienne, pamiętaj jednak, że kupując prezent dla 5-latki musisz liczyć się z faktem, że dziecko w tym wieku prawdopodobnie ma już całkiem sporo zabawek. Warto więc postawić na prezenty oryginalne, których dziewczyna się nie spodziewa. Nie ma przy tym również znaczenia cena upominku. Liczy się wyłącznie jego wysoka jakość i ciekawy pomysł!

Zestawy do eksperymentów - baw się i ucz!

Jednym z najlepszych kategorii prezentów dla 5-latki są zabawki edukacyjne. Wybierając je dajemy bowiem dziecku szansę nie tylko nieco się rozerwać, lecz także sporo nauczyć. Zabawki takie jak np. laboratorium kryształów, zestaw małego kryminologa lub laboratorium chemiczne bez wątpienia będą strzałem w dziesiątkę. Dzięki nim dziewczynka ma szansę dowiedzieć się nieco o otaczającym ją świecie oraz rozwinąć takie umiejętności jak spostrzegawczość, logiczne myślenie, kreatywność i skupienie uwagi. Podobne korzyści będzie ona również czerpać z takich prezentów dla 5-latki jak mikroskop, lornetka lub lupa, za pomocą których będzie miała okazję obserwować świat przyrody. Bawiąc się nimi, zwłaszcza w towarzystwie dorosłych, którzy cierpliwie odpowiedzą na każde z nurtujących ją pytań, pięciolatka ma szansę poznać świat roślin i zwierząt oraz stać się bardziej empatyczna, czujna i troskliwa.

Instrumenty muzyczne, czyli co kupić 5-letniej dziewczynce

Jeśli zastanawiasz się jakie zabawki dla 5-letniej dziewczynki są najlepsze zwróć uwagę na instrumenty muzyczne. Prezentując je dziecku masz bowiem nie tylko okazję zarazić je nową pasją, lecz także, zachęcając do grania, korzystnie wpłynąć na jego rozwój intelektualny. Gra na instrumentach wyjątkowo efektywnie rozwija sprawność mózgu, ćwiczy pamięć i koncentrację, a w dodatku uczy cierpliwości, opanowania i wytrwałości. To dobry sposób na walkę ze stresem i pokonanie nudy. Co więcej, chwytając za instrument dziecko może lepiej wyrazić siebie i swoje emocje, co w tak młodym wieku jest nie do przecenienia. Jakie jednak instrumenty muzyczne najlepiej sprawdzą się w roli prezentu dla 5-latki? Rozważ gitarę, dzwonki, marakasy lub bębenek. Dobrym pomysłem jest także flet, tamburyn i banjo.

Domki dla lalek - must have każdej 5-letniej dziewczynki

Prezentem, o którym marzy każda pięciolatka bez wątpienia jest domek dla lalek. To zabawka, przy której każda dziewczynka może spędzić wiele godzin na wspaniałej zabawie i do której z chęcią będzie wracać przez wiele lat. O czym jednak warto pamiętać kupując domek dla lalek w ramach prezentu dla 5-latki? Przede wszystkim zrezygnujmy z zakupu plastikowych modeli na rzecz tych drewnianych. Są one bowiem znacznie trwalsze, bardziej estetyczne i bezpieczniejsze w użytkowaniu. Co więcej, drewno, w odróżnieniu od plastiku, to materiał ekologiczny, biodegradowalny i przyjazny Matce Naturze. O ile drewniany domek dla lalek nie został pomalowany toksyczną farbą lub lakierem, nie uczuli dziewczynki i będzie dla niej bezpieczny w użytkowaniu. Kupując zabawkę dla 5-latki tego typu upewnijmy się również czy została ona wykonana solidnie, jest trwała, stabilna i nie posiada ostrych ani brzydko wykończonych elementów.

Jakie zabawki dla 5-latki? - zabawki do odgrywania ról

Drugimi, obok domku dla lalek, najlepszymi zabawkami dla 5-latek, o których marzy każda dziewczynka są zabawki do odgrywania ról. To nic innego jak drewniane (lub ewentualnie plastikowe) sprzęty gospodarstwa domowego, lady sklepowe, zestawy fryzjerskie, kosmetyczne, makijażowe, itp., które można wykorzystać podczas zabawy w odgrywanie ról. Każda dziewczynka bez wątpienia ucieszy się również z takich zabawek dla 5-latek jak zestaw serwisowy do herbaty, waga sklepowa, drewniany ekspres do kawy czy plastikowa kasa fiskalna. Posiadając te zabawki można bawić się z rodzicami, rodzeństwem, w grupie znajomych lub solo (dziecięca wyobraźnia nie zna granic!) w dom, sklep lub salon kosmetyczny bez końca.

Książki - idealny prezent dla 5-latki

O zaletach czytania książek można napisać… całą książkę. Czytanie zwiększa bowiem zasób słownictwa, rozwija wyobraźnię, poszerza horyzonty, poprawia pamięć i kształtuje osobowość. Osoby regularnie chwytające po książki są bardziej wrażliwe, silniej zaangażowane w życie społeczne, lepiej radzą sobie ze stresem i nie znają nudy. Jak to się jednak ma do dzieci w wieku pięciu lat? W tym wieku nie potrafią one jeszcze czytać (ewentualnie zaczynają poznawać pierwsze litery), co nie oznacza jednak, że nie warto sprezentować im książki. Prezent dla 5-latki tego typu jest bowiem znakomitą zachętą do sięgania po książki w przyszłości, a nim to nastąpi wiele korzyści może dać dziecku przysłuchiwanie się czytającym na głos rodzicom.

Komentarze

Zaloguj się aby dodać komentarz