zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Ranking zabawek dla 6-miesięcznego dziecka
Opublikowany przez      02/11/2022 12:22:58    Komentarze 0
Ranking zabawek dla 6-miesięcznego dziecka

Półroczne niemowlę okres noworodkowy ma już dawno za sobą. Przez sześć miesięcy swojego życia dziecko zdobyło już szereg umiejętności, a jego organizm rozwinął się w znaczącym stopniu. Maluch w tym wieku nie leży już bezczynnie w pozycji, w jakiej został ułożony przez rodziców, lecz wierci się, kręci, turla i przemieszcza na brzuszku. Powoli zaczyna podciągać się do siedzenia, a wkrótce nawet samodzielnie siadać. Potrafi również chwytać zabawki i przekładać je z rączki do rączki. Odczuwa silne przywiązanie do rodziców i nie ma już ochoty przebywać pod opieką mniej znanych członków rodziny. Powoli zaczyna również rozumieć to, co się do niego mówi i odwraca główkę gdy usłyszy własne imię. Komunikuje się z otoczeniem za pomocą gestów, chętnie gaworzy i z zapałem poznaje otaczający go świat.

Choć półroczne dziecko posiadło już szereg umiejętności, jeszcze daleka droga przed nim. Aby właściwie stymulować jego rozwój i zachęcać do nauki raczkowania, siadania i doskonalenia pozostałych umiejętności, warto wyposażyć je w odpowiednie zabawki. Jakie sprawdzą się najlepiej? Przeczytaj poniższy ranking zabawek dla 6-miesięcznych dzieci i przekonaj się już teraz!

Jakie zabawki dla 6-miesięcznego dziecka - zwróć uwagę zanim kupisz

Organizmy niemowląt są znacznie bardziej wrażliwe i podatne na wpływ różnorakich substancji niż organizmy dorosłych ludzi, dlatego nim podamy jakikolwiek przedmiot swojemu Bobasowi pamiętajmy o kilku zasadach:

  • zabawki dla półrocznych dzieci są wykonywane zgodnie z restrykcyjnymi zasadami, znacznie surowszymi niż ma to miejsce w przypadku starszych dzieci, uwzględniającymi m.in. rodzaj wykorzystanych materiałów,. Dlatego nie zaleca się podawania 6-miesięcznym dzieciom zabawek, na których widnieje oznaczenie np. 2+;
  • każda zabawka dla 6-miesięcznego dziecka powinna być oznaczona unijnym certyfikatem CE, choć mile widziane są również dodatkowe oznaczenia np. certyfikat Instytutu Matki i Dziecka lub Państwowego Zakładu Higieny;
  • zabawki dla półrocznych dzieci nie powinny posiadać ostrych elementów, którymi Maluszek mógłby się skaleczyć. Nie powinny również zawierać bardzo małych fragmentów ani takich, które łatwo można oderwać lub zdemontować, ponieważ dziecko mogłoby je połknąć i się zakrztusić;
  • podczas wyboru zabawek dla 6-miesięcznego dziecka kieruj się jakością ich wykonania. Nawet drogie zabawki nie zdadzą egzaminu kiedy będą wykonane niechlujnie. Jeśli masz jakiekolwiek zastrzeżenia wobec danego produktu zapoznaj się z opiniami kupujących.

Zabawki zachęcające do raczkowania - numer jeden w rankingu zabawek dla półrocznych dzieci

Jeśli zastanawiasz się jakie zabawki dla półrocznego dziecka wybrać koniecznie rozważ zakup zabawek zachęcających dzieci do raczkowania. Co to takiego? Otóż to wszystkie te zabawki, które przemieszczając się po podłodze zachęcają Maluchów do podążania za nimi. Choć zdecydowanie nie wolno zmuszać dzieci do raczkowania, ponieważ powinny one podjąć tę aktywność dopiero gdy same będą na to gotowe, nie ma nic złego w ich motywowaniu.

Spośród zabawek dla 6-miesięcznych dzieci przydatnych podczas nauki raczkowania na szczególną uwagę zasługują jeździki na baterie, które można gonić po podłodze oraz różnorakie piłeczki i walce, które turlając się uciekają przed Maluszkiem.

Przeplatanka sensoryczna - najlepsza zabawka dla 6-miesięcznego dziecka

Kolejnym hitem pośród zabawek dla 6-miesięcznych dzieci jest przeplatanka sensoryczna. Co to takiego? Otóż, to nic innego jak kolorowe koraliki umieszczone na różnobarwnych drucikach powyginanych w różnoraki sposób i splecionych ze sobą. Dziecko, bawiąc się przeplatanką, przesuwa koraliki ćwicząc przy tym motorykę małą, logiczne myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Ponadto, doskonali koordynację oko-ręka, a dotykając poszczególnych koralików rozwija również zmysł dotyku. Jeśli więc nie masz pomysłu jaką zabawkę dla półrocznego dziecka wybrać, postaw na przeplatankę sensoryczną. To znakomity produkt, który pozostanie z Twoim Maluchem na długo!

Sortery, piramidki, wieże, czyli co jakie zabawki dla półrocznego dziecka wybrać

Jeśli szukasz zabawek edukacyjnych dla 6-miesięcznego dziecka koniecznie zwróć uwagę na wszelkiego rodzaju sortery i piramidy do układania. Te barwne zabawki bez wątpienia spodobają się Twojemu Maluchowi wprowadzając go w świat kolorów i kształtów. Bawiąc się nimi niemowlak będzie doskonalił motorykę małą, logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną i koordynację wzrokowo-ruchową. Niezależnie od tego czy wybierzesz model plastikowy czy drewniany sorter bez wątpienia będzie miał pozytywny wpływ na rozwój Twojego dziecka.

Piłki sensoryczne i miękkie klocki - najlepszy prezent dla półrocznego dziecka

Spośród zabawek dla półrocznego dziecka na szczególną uwagę zasługują piłki sensoryczne i miękkie klocki. Te pierwsze, wykonane np. z gumy lub pluszowego materiału bez wątpienia zachwycą Maluszka i będą dla niego zachętą do zabawy, zwłaszcza jeśli wybierzemy modele ozdobione wstążeczkami lub wygrywające melodie. Z kolei piłki sensoryczne będą działać stymulująco na rozwój dziecka doskonaląc jego motorykę małą, zapoznając go z kolorami i rozwijając zmysł dotyku. Ponadto, jeśli sięgniemy po piłki sensoryczne lub klocki wykonane z gumy, sprawdzą się one również w roli gryzaka.

Gryzak, czyli zabawka, której potrzebuje każde półroczne dziecko

Pierwsze ząbki u dzieci pojawiają się już w wieku ok. 6 miesięcy, dlatego jedną z najlepszych zabawek, jakie można podarować półrocznemu dziecku bez wątpienia jest gryzak. To zabawka z cyklu tych praktycznych, która nie tylko wzbudzi zainteresowanie Maluszka ciekawym kształtem lub interesującym kolorem, lecz także będzie ulgą dla jego dziąseł gdy ten zacznie ząbkować. W sprzedaży można znaleźć szereg atrakcyjnych modeli w kształcie zwierzątek, kulek lub w innych atrakcyjnych formach, które bez wątpienia przypadną do gustu każdemu Bobasowi. Może więc warto zainwestować w ten prosty, a jakże przydatny prezent dla półrocznego dziecka?

Komentarze

Zaloguj się aby dodać komentarz