Prezent na roczek - Inspiracje

Prezent na roczek - Inspiracje

PREZENT NA ROCZEK-INSPIRACJE

Prezent na roczek - to nielada wyzwanie :) Nie wiesz co kupić? Chętnie podpowiemy, poradzimy i pomożemy wybrać zabawkę spełniającą oczekiwania dziecka i rodzica. 

Pierwsze urodziny dziecka to niezapomniana chwila. Towarzyszy jej nie tylko radosne przyjęcie urodzinowe, tort, zdmuchiwanie pierwszej świeczki, prezenty, baloniki, ale także odrobina melancholii i tęsknoty za tym, co tak szybko minęło. A zarazem jednak duma, jak wile się przez ten rok wydarzyło: pierwsze uśmiech, pierwszy ząb, pierwszy obkręt, czasem pierwszy krok lub pierwsze słowo. Wiele pierwszych magicznych i niezapomnianych chwil, ta mała istota która jeszcze tak niedawno mieściłą się na naszym ramieniu...wyrosła na mądrą, odważną i radosną osobę. Wybierając prezent na roczek - wybierz zabawkę, która będzie bawić i uczyć, pamiętaj jednak o możliwościach rocznego dziecka, i nie wymagaj zbyt wiele. 

Prezent na roczek -pchacz lub wózek dla lalek

Każdy maluch rozwija się we włąsnym tempie większość rocznych dzieci potrafi stać na nóżkach i przesuwać się przy meblach. Niektóre smyki mogą też przejść kilka metrów na własnych nóżkach. Żaden jednak nie potrafi usiedzieć spokojnie na miejscu. Idealnym prezentem na roczek jest pchacz, chodzik lub stabilny wózek dla lalek. Pomaga w stawianiu pierwszych kroków, służy jako podpora a z wiekiem może spełniać przeróżne funkcje i zazwyczaj zostaje z dzieckiem na kilka lat. Świetnym pomysłem jest również jeździk to prezent na roczek, który sprawdza się zawsze. 

                                  

Prezent na roczek-piramidy, wieże, tory samochodowe

Roczne dziecko zaczyna pokazywać wszystko palcem i bawi się rozwijając myślenie przyczynowo-skutkowe. Zaczyna rozumieć proste polecenia, ale nie zawsze je wykonuje. Roczny maluch potrafi już złożyć wieżę z kilku klocków. Jednak najlepszą zabawą jest burzenie wieży zbudowanej przez rodzica.

piramida farma   piramida

                                  

Prezent na roczek - sortery kształtów, labirynty i wbijanki

Roczne dzieci uwielbiają sortowanie, wkładanie, dopasowywanie. Zazwyczaj roczne dzieci zaczynają przejawiać zainteresowania kształtami, dlatego warto rozważyć kupno sortera kształtów. Według mnie jest to must have na roczek i każdemu dziecku wśród znajomych czy rodziny taki kupuję. Podczas zabawy dzieci ćwiczą wiele ważnych funkcji, takich jak: koordynacja ręka – oko, myślenie przyczynowo-skutkowe. A kiedy uda im się włożyć klocek w odpowiedni otwór, ich poczucie własnej wartości wzrośnie.

                    

Podobne wpisy:

Napisz komentarz

Wszystkie pola są wymagane

Imię:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code