.

.

Jaki prezent dla noworodka?
   10/20/2022 00:00:00
Jaki prezent dla noworodka?

Noworodek w rodzinie lub w gronie przyjaciół to wyjątkowy powód do świętowania. Z okazji jego narodzin przyjęło się wręczać dziecku i jego rodzicom upominek podczas pierwszej wizyty w ich domu. Niestety, dla wielu osób wybór odpowiedniego prezentu to nie lada zagwozdka. Jeśli i Ty borykasz się właśnie z tym problemem doskonale trafiłeś! Poniżej znajdziesz szereg propozycji co kupić noworodkowi, aby zadowolić jego i młodych rodziców. W artykule wspomnimy również o czym warto pamiętać wybierając prezent dla noworodka oraz jakich podarunków bezwzględnie unikać. Mamy nadzieję, że lektura tekstu przypadnie Ci do gustu!

O czym warto pamiętać wybierając prezent dla noworodka?

Jeśli zastanawiasz się co jest potrzebne dla noworodka wiedz, że nie jesteś sam. Wielu ludzi przeżywa właśnie podobny dylemat rozważając co kupić Maluszkowi na pierwsze odwiedziny. Choć wszystkie sklepy z zabawkami przeładowane są akcesoriami “0+” trudno bowiem podjąć jednoznaczną decyzję tak, aby mieć pewność satysfakcji dzieciątka i jego rodziców.

Nim przystąpimy do rozważań jaki prezent dla noworodka wybrać poświęćmy chwilę na omówienie kwestii, o których należy pamiętać podczas zakupów:

  • Kupując prezent dla noworodka pamiętajmy, że kupujemy upominek dla człowieka, który właśnie przyszedł na świat. Choć brzmi to banalnie, wiele osób odwiedzając noworodka wręcza mu prezenty, po które będzie mógł sięgnąć dopiero za kilka lat.
  • Choć ceny niektórych zabawek dostępnych w Internecie mogą wydawać Ci się kuszące, zastanawiając się co kupić noworodkowi postaw wyłącznie na produkty sprawdzonego pochodzenia, oznaczone symbolem CE.
  • Pamiętaj, że bibeloty, takie jak porcelanowe figurki, srebrny smoczek z grawerem czy skarbonka nie zdadzą egzaminu. Dziecko ich nie potrzebuje, a rodzice będą traktowali jak dodatkowy rupieć w domu.

[products:3705,3639,3588]

Co kupić noworodkowi? - uniwersalne prezenty

Pamiętaj, że jeśli nie wiesz co kupić dla noworodka zawsze możesz podpytać jego rodziców. Być może wskażą kilka produktów, które przydałyby się ich Maleństwu, a Ty będziesz miał problem z głowy. Jeśli jednak takie rozwiązanie nie wchodzi w grę zawsze możesz wybrać jeden z uniwersalnych upominków, które sprawdzą się w przypadku każdego dziecka.

Oto lista pomysłów co kupić dla noworodka na prezent:

  • dziecięca książeczka - choć małe dzieci nie dość, że nie potrafią czytać to jeszcze na dodatek nie widzą wszystkich kolorów, książeczka to idealny prezent dla każdego z nich. Grunt, aby była dopasowana do wieku Bobasa. Przykładowo, książeczki dla noworodków to z reguły krótkie pozycje pełne czarno-białych obrazków, czyli barw, które jako jedyne może dostrzec nowonarodzone dziecko.
  • pieluszki jednorazowe - to bezpieczny prezent dla noworodka, którego nigdy za wiele. Nawet jeśli młodzi rodzice mają spory zapas pieluszek w domu, możesz być pewien, że przydadzą im się i te, które dostaną od Ciebie. Jedyne co musisz zrobić to wybrać odpowiedni rozmiar i upewnić się czy Maleństwo nie ma żadnych przeciwwskazań, np. alergii.
  • kocyk, pościel, poduszka - nie wiesz co wybrać na prezent dla noworodka? Postaw na akcesoria do spania. W końcu sen to właśnie to czym zajmuje się noworodek przez większość czasu. Pamiętaj jednak, aby były one wykonane z dobrej jakości materiałów, np. czystej bawełny.

[products:3577,3410,3419]

Czego potrzebuje mały człowiek? - co kupić dla noworodka?

Podczas rozważań co kupić noworodkowi warto skupić się na aktualnych potrzebach jego i jego rodziców. Przykładowo, małe dzieci miewają problemy z zasypianiem, co jest również zmorą dla rodziców niemowląt. Ofiarując Maluszkowi przytulankę, która emituje szumiące dźwięki można w dużym stopniu rozwiązać ten problem. Nowonarodzone dzieci są bowiem przyzwyczajone do szumu organów wewnętrznych matki z czasów życia płodowego. Imitując te dźwięki, np. układając w łóżeczku obok dziecka szumiącą przytulankę, sprawiamy, że czuje się ono bezpiecznie i swojsko, dzięki czemu szybciej zasypia i czuje się spokojniej.

Inną odpowiedzią na pytanie co jest potrzebne dla noworodka jest karuzela z pozytywką z funkcją montażu do szczebelków łóżeczka. Dziecko leżąc mogłoby obserwować ruch figurek nad głową i tym samym rozwijać swoje umiejętności wzrokowe, a z czasem również motoryczne.

Co dla noworodka? - pomoc i opieka też są ważne!

Choć obecnie zabawki i inne akcesoria dla dzieci wyglądają naprawdę przecudnie pamiętajmy, że najlepsze co można ofiarować drugiemu człowiekowi to czas. Opieka nad dzieckiem to wspaniała, choć także wyjątkowo męcząca praca. Dlatego też rozważając jaki prezent dla noworodka wybrać potraktujmy poważnie ofertę pomocy w opiece nad nim. Zabierając noworodka choćby raz w miesiącu na spacer lub opiekując się nim sporadycznie wieczorami możemy dać młodym rodzicom szansę na wspólne wyjście na kolację lub zwyczajny odpoczynek. Prezent ten bez wątpienia przebije wszystkie materialne upominki, jakie mógłbyś ofiarować świeżo upieczonym rodzicom.

[products:3469,3427,3413]

Najgorsze prezenty dla noworodków

Wiesz już co kupić dla noworodka. Pora teraz na omówienia kwestii, jakich prezentów unikać. Na tej liście znajdują się m.in.:

  • głośne zabawki wygrywające w kółko tę samą melodię. Choć małe dzieci reagują z entuzjazmem na hałasujące pozytywki, ich rodzice mogą nie pałać aż takim optymizmem na myśl o nich.
  • prezenty kiepskiej jakości. Wybierając prezent dla noworodka zdecydowanie należy zrezygnować z produktów, które rozsypią się przy pierwszej lepszej okazji. Zamiast kilku tanich, bublowatych podarunków zdecydowanie lepiej postawić na jeden, a porządny.
  • Zastanawiasz się co jest potrzebne dla noworodka? Z pewnością zaskoczy Cię fakt, że nie są to pluszaki. Każde dziecko posiada ich już bowiem całą masę i jeden więcej nie zrobi różnicy.

Co kupić rodzicom noworodka?

Odwiedzając młodych rodziców miło jest gdy pomyślimy nie tylko o prezencie dla noworodka, lecz także o podarunku dla nich samych. Płyn do kąpieli, smaczna herbatka lub bukiet kwiatów bez wątpienia ucieszą ich i sprawią, że poczują się docenieni.

Comments

Log in or register to post comments
0
0