zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zabawa w teatr, odgrywanie ról

Jest 107 produktów.

Pokazano 1-24 z 107 pozycji

Aktywne filtry

Zabawa w teatr dla dzieci w sklepie z zabawkami Trendysmyk.pl

Czy Twoje dziecko uwielbia wcielać się w rolę superbohatera, księżniczki lub rycerza? A może zabawa pacynkami sprawia mu największą frajdę? W naszym sklepie Trendysmyk.pl znajdziesz szeroki wybór akcesoriów umożliwiających zabawę w teatr z dziećmi i odgrywanie ról. Jeśli Maluch wykazuje się ogromną kreatywnością oraz chęcią brylowania na scenie, być może w przyszłości zostanie aktorem lub aktorką. Warto już teraz umożliwić mu rozwijanie jego pasji i zainwestować w piękny, drewniany teatr kukiełkowy dostępny w naszym sklepie. Przy wykorzystaniu pacynek i figurek dziecko samodzielnie lub razem z rodzeństwem przygotuje niezwykły spektakl dla rodziców i dziadków. Warto również zauważyć, że zabawa w teatr to znakomity sposób na spędzanie czasu z dzieckiem i obserwowanie jego rozwoju emocjonalnego i intelektualnego. Zabawa w teatr może posłużyć jako sposobność do poruszenia ważnych tematów rodzinnych. W trakcie zabawy w odgrywanie ról łatwiej jest wytłumaczyć dziecku zmiany zachodzące w rodzinie i w jego otoczeniu.

Odgrywanie ról z dziećmi – dlaczego warto?

Przedszkolaki mają naturalną potrzebę wyrażania siebie w różnych formach: poprzez mowę, gesty, ruch czy rysunek. Warto umożliwić swojemu Brzdącowi nieograniczone odgrywanie ról, tak aby zdołało wyrazić wszystkie emocje. Zabawy w odgrywanie ról z dziećmi mają wiele korzyści:

- rozwój wyobraźni i pobudzenie kreatywności – dziecko bardzo uważnie musi obserwować otaczający go świat, aby móc odegrać rolę np. lekarza czy sprzedawcy. Wyostrzenie zmysłu obserwacji pomaga nie tylko zapamiętać poszczególne czynności, ale również wzmaga empatię Malucha;

- doskonalenie mowy i poszerzanie zasobu słownictwa – dzięki odgrywaniu ról mowa dziecka staje się bardziej płynna, wyrazista i melodyjna. Często Maluch staje się również bardziej muzykalny;

zdobycie pewności siebie i poczucia własnej wartości – nic tak nie buduje pewności siebie Malucha jak oklaski i pochwały rodziców i dziadków. Każda zabawa w odgrywanie ról czy zabawa w teatr może zakończyć się gromkimi oklaskami i głośnymi wiwatami widzów;

- wspaniała zabawa indywidualnie lub w gronie rodziny czy rówieśników – zabawa w odgrywanie ról to świetny sposób na spędzenie czasu w gronie rodzinnym, ale także na godziny znakomitej zabawy z rówieśnikami.

Odgrywanie ról - zabawki rozwijające zdolności artystyczne!

Zabawa w odgrywanie ról to nic innego jak naśladowanie przez dzieci czynności dorosłych z życia codziennego. Od pierwszych dni życia Malec obserwuje swoich rodziców, dziadków, rodzeństwo i wszystkie osoby napotykane na ulicach. Brzdące znakomicie zapamiętują działania, słowa, a nawet emocje towarzyszące danej osobie przy wykonywaniu czynności. Dziecko przybiera wiele ról podczas zabawy. Początkowo jest opiekunem dla swoich pluszaków i lalek. Z czasem zaczyna bawić się w dom gotując, sprzątając i robiąc zakupy w zabawkowym sklepie. Wśród dzieci bardzo popularne są też zabawy w zawody np. nauczyciel, lekarz, sprzedawca czy kierowca. Przy pomocy zabawek do odgrywania ról Malec może samodzielnie wykreować nową rzeczywistość i tym samym rozwinąć swoja kreatywność. Twoja Pociecha, podczas zabawy w odgrywanie ról, jest pełnoprawnym reżyserem scenek. Każda ze scenek z życia codziennego jest przez Malca wzbogacona o nowe czynności i emocje. Taka zabawa to znakomity pomysł na rozwój wyobraźni Twojego Malucha.

Zabawkowe odkurzacze - na co zwrócić uwagę kupując odkurzacz dla dzieci?

Zabawka w postaci zabawkowego odkurzacza pozwala Maluchom na uczestnictwo w codziennych czynnościach domowych w sposób bezpieczny i pełen znakomitej zabawy. Decydując się na wybór zabawkowego odkurzacza dla dzieci warto zwrócić uwagę na kilka cech szczególnych:

- efekty dźwiękowe – warto dowiedzieć się, czy wybrany przez nas model naśladuje dźwięki wydawane przez normalny odkurzacz. Będzie to dodatkowa atrakcja dla Maluchów;

- efekty świetlne – migające diody i przyciski zwracają uwagę Maluchów i pozwalają im poczuć się jak prawdziwi gospodarze domu;

- bezpieczeństwo – należy sprawdzić, czy zabawkowy odkurzacz nie posiada żadnych ruchomych elementów, które mogłyby stanowić zagrożenie dla Malucha.

Przebrania za warzywa i owoce - idealne zabawki dla dzieci do przedszkola

Aby umożliwić dzieciom beztroską i bezpieczna zabawę w odgrywanie ról warto zakupić dla nich przebrania za owoce i warzywa. Zabawa w odgrywanie ról przy udziale owoców i warzyw może mieć wspaniałe walory edukacyjne. Jest to świetna okazja do propagowania zdrowego stylu życia i podkreślenia roli owoców i warzyw w codziennej diecie.

Zabawy w teatr i odgrywanie ról - bestsellery od Trendysmyk.pl

W naszym sklepie Trendysmyk.pl oferujemy wiele cudownych zabawek umożliwiających odgrywanie ról i zabawę w teatr dla dzieci w każdym wieku. Dzięki nim Maluchy będą mogły wygodniej poznawać otaczający ich świat i czerpać z zabawy wszystko, co najlepsze! Szczególnie polecamy nasze bestsellery:

- zestaw małego weterynarza;

- drewniany sklep i teatr;

- drewniany warsztat z narzędziami;