zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

instrumenty muzyczne

Jest 66 produktów.

Pokazano 1-12 z 66 pozycji

Aktywne filtry

Instrumenty muzyczne dla dzieci mają ogromną wartość edukacyjną. Granie na instrumentach, nawet najprostszych, wymuszających wybijanie rytmu, sprzyja rozwojowi słuchu u dziecka, trenuje wyczucie rytmu, mobilizuje do śpiewania, rymowania, układania własnych piosenek oraz poprawia pamięć. Drewniane instrumenty dla dzieci są więc nie tylko zabawką, ale także narzędziem edukacyjnym dla logopedów czy pedagogów. W Trendy Smyk oferujemy kolorowe, niezwykle piękne i znakomicie wykonane drewniane instrumenty muzyczne dla dzieci: gitary, bębenki, cymbałki, grzechotki i wiele innych. Instrumenty dla dzieci drewniane są pomysłem na prezent już dla przedszkolaków.

Gitara drewniana dla dzieci

Gitara to dla wielu maluchów najbardziej fascynujący instrument. Kolorowa i niewielka gitara drewniana dla dzieci posiada struny i mechanizmy identyczne jak w prawdziwym instrumencie, dlatego umożliwia naukę pierwszych akordów, a z czasem także zagranie ciekawej melodii. Drewniana gitara dla dzieci jest jednak lżejsza i bardziej poręczna dla maluchów w wieku przedszkolnym i szkolnym, lepiej też znosi mniej ostrożne obchodzenie się z nią, niż z prawdziwym instrumentem. Gitara dla dzieci drewniana rozwija siłę mięśni rąk i dłoni, ćwiczy paluszki, małą motorykę, ale także sprawia, że dziecko staje się wrażliwsze na dźwięki. Ma więc niebagatelny wpływ na rozwój słuchu u malucha.

Drewniana grzechotka

Najprostszym instrumentem przeznaczonym dla najmłodszych dzieci może być drewniana grzechotka. Drewniana grzechotka jest kolorowa, pomalowana bezpiecznymi, nietoksycznymi farbami i świetnie pasuje do małych rączek dziecka. Maluch może nią do woli potrząsać, a z czasem także przygrywać na niej do dźwięków innych instrumentów.