.

.

Jaki prezent dla dwulatka?
   10/20/2022 00:00:00
Jaki prezent dla dwulatka?

Dwulatek to już duże dziecko! Potrafi samodzielnie chodzić, skakać, biegać, a nawet jeździć na rowerku biegowym. Kopie piłkę, samodzielnie je łyżką, otwiera drzwi chwytając za klamkę, ciągnie i pcha zabawki. Przez pierwsze dwa lata swojego życia opanował naprawdę wiele umiejętności z zakresu motoryki dużej i małej, lecz jak można się spodziewać jeszcze sporo przed nim. Rozważając odpowiedź na pytanie co kupić dla 2-latka na urodziny warto pomyśleć o upominkach, które dodatkowo rozwiną niektóre z jego umiejętności, a przy tym zabawa nimi będzie dla niego frajdą dłużej niż przez jeden dzień.

Jeśli zastanawiasz się jaki prezent dla dwulatka wybrać, służymy Ci pomocą! Poniżej znajdziesz listę przedmiotów, które bez wątpienia spodobają się każdemu dwulatkowi. Przeczytaj, zainspiruj się i ofiaruj prezent, który wywoła uśmiech na twarzy Twojego dwulatka!

Mądre zabawki dla dwulatka

Wielu dorosłych zastanawiając się jaki prezent dla dwulatka wybrać chce, aby był to przedmiot, który zmotywuje go do rozwoju intelektualnego i poprzez zabawę nauczy nowych rzeczy. To rozsądne podejście świadczące o zaangażowaniu człowieka w relację z Maluszkiem i trosce o niego. Jeśli i Ty pragniesz ofiarować upominek tego typu koniecznie rozważ następujące prezenty edukacyjne dla 2-latków:

  • puzzle, układanki logiczne - drewniane, kartonowe, magnetyczne, a nawet dźwiękowe. Wszystkie układanki są znakomitym bodźcem dla dwulatka, sprzyjającym rozwojowi jego koncentracji, logicznego myślenia i motoryki małej.
  • instrumenty muzyczne - o korzyściach wynikających z nauki gry na instrumencie muzycznym można napisać cały elaborat. Trening muzyczny polepsza pracę mózgu usprawniając proces nauki, zapamiętywanie faktów, koncentrację, koordynację ruchową, a nawet cierpliwość i opanowanie. To zdecydowanie jeden z najlepszych prezentów dla 2 latka, jaki można ofiarować.
  • książeczki - choć potencjalnie to mało kreatywny prezent dla dwulatka, który nie wzbudzi w dziecku aż tylu emocji, co np. samochód wyścigowy, zdecydowanie warto mu je ofiarować. Podobnie jak instrumenty muzyczne, tak i książeczki mają bowiem niezwykle korzystny wpływ na pracę mózgu dziecka, rozwijają jego wyobraźnię, umiejętność skupienia się i zakres słownictwa.

[products:3711,3705,3686]

Ruch to zdrowie, czyli zabawki wspierające aktywność ruchową dwulatków

Obok edukacyjnych prezentów dla 2-latków ważne miejsce w rankingu najlepszych upominków zajmują prezenty motywujące je do aktywności fizycznej, takie jak np.:

  • rowerki biegowe - na spacerach z dziećmi bywa różnie. Nie zawsze mają one ochotę pokonać długi dystans pieszo. Bywają znudzone, marudzące i niechętne do podjęcia aktywności fizycznej. Na szczęście jest na to sposób! Ofiarując dziecku rowerek biegowy w ramach prezentu na 2 urodziny można skutecznie zachęcić go do ruchu na świeżym powietrzu, a przy tym przyczynić się do rozwoju jego koordynacji ruchowej i równowagi.
  • zabawki do pchania/ciągnięcia - różnego rodzaju kolejki, pieski i zwierzątka na sznurku to wspaniałe zabawki dla dwulatków zachęcające ich do aktywnej zabawy w domu lub na dworze.
  • wózki, taczki - jeśli zastanawiasz się jaki prezent dla dwulatka wybrać rozważ wózek dla lalek, taczkę lub zabawkowy wózek sklepowy. To świetne upominki, które nie tylko przypadną do gustu dwuletniemu dziecku, lecz także zostaną z nim na długo.

[products:3685,3683,3656]

Prezent dla kreatywnego dwulatka

Dwulatki potrafią już bazgrać po papierze… i nie tylko. Aby wspomóc rozwój ich kreatywności warto ofiarować im np. następujące prezenty dla dwulatków:

  • kredki, farby, malowanki - to świetne pomysły na prezent dla dwulatka, które pomogą mu rozwijać motorykę małą, a przy tym zapewnią sporo zabawy.
  • znikopis - jeśli chcesz ofiarować dziecku prezent, który rozwinie jego kreatywność, jednak obawiasz się złości ze strony rodziców o bałagan w domu rozważ znikopis. Można po nim kreślić bez ryzyka kolorowych plam na ścianach lub kanapie.
  • tablicę z kredą - to kolejny sprawdzony pomysł na prezent dla dwulatka rozwijający jego kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne.
  • zestaw pieczątek - pieczątki to coś, co uwielbia każde dziecko. Podaruj dwulatkowi zestaw kolorowych pieczątek o zabawnych kształtach i przekonaj się jak niewiele potrzeba, aby sprawić mu radość.

Klocki, czyli czym najchętniej bawią się dwulatki

Jeśli zastanawiasz się co kupić dwulatce lub dwulatkowi na urodziny rozważ klocki. To uniwersalny prezent, który spodoba się każdemu dziecku. Nieważne duże czy małe, drewniane czy plastikowe, kolorowe czy w stonowanych barwach, klocki są strzałem w dziesiątkę. Kupując je w ramach prezentu na drugie urodziny możesz mieć pewność, że obdarowywany Maluch z chęcią będzie do nich wracał jeszcze przez wiele lat.

[products:3648,3647,3646]

Co na urodziny dla 2-latka - zabawki do piaskownicy i na plażę

Ciekawym pomysłem co kupić dwulatce lub dwulatkowi na urodziny jest zestaw zabawek na plażę lub do piaskownicy. Foremki, wiaderka i inne akcesoria do zabawy z piaskiem i wodą bez wątpienia nie raz zostaną docenione przez małego jubilata i przydadzą mu się podczas zabaw solo, jak i z przyjaciółmi.

Równie dobrym co zabawki do piaskownicy pomysłem na prezent dla 2-latka jest zestaw zabawek do kąpieli. Dzieci uwielbiają wieczorne harce w wannie, można więc ofiarować im gumowe zwierzątka, podbierak lub szczoteczkę, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią czas spędzony w wannie.

Co kupić dwulatce na urodziny? - pluszaki i przytulanki

Jeśli żadna z naszych powyższych propozycji co na prezent dla 2 latka nie przypadła Ci do gustu, mamy jeszcze jeden pomysł, a mianowicie pluszaki i przytulanki. Miękkie, przytulne i zabawne maskotki bez wątpienia znajdą uznanie każdego dziecka niezależnie od jego płci, zainteresowań i ulubionych form spędzania czasu. Warto jednak prezent ten przedyskutować z rodzicami Maluszka. Może się bowiem okazać, że ma on już całą kolekcję pluszaków i każdy kolejny jest niemile widziany w domu. Często ma to często miejsce, np. w przypadku dzieci mających starsze rodzeństwo lub kuzynostwo. Jeśli jednak dostaniesz pozwolenie od rodziców dziecka, śmiało kup 2-latkowi pluszaka!

Comments

Log in or register to post comments
0
0