.

  • Obecnie brak na stanie
Puzzle Duo dwuelementowe

Zestaw 3 gier karcianych

Zestaw aż 3 gier karcianych znanej i cenionej francuskiej firmy Djeco. Do wyboru - Goryl, Tip Top Klap i Pozbądż się Insektów! Idealne na rodzinne długie wieczory!

119,00 zł
Brutto
Ilość
Add to Wishlist
Obecnie brak na stanie

Zestaw aż 3 gier karcianych znanej i cenionej francuskiej firmy Djeco. Do wyboru - Goryl, Tip Top Klap i Pozbądż się Insektów! Idealne na rodzinne długie wieczory!
Zestaw 3 gier: Goryl, Tip Top Klap i Pozbądż się Insektów.

 

Goryl

Wiek: od 6 do 99 lat

Liczba graczy:  5

Zawartość: 47 kart (40 kart ze zwierzętami, 1 Jocker, 6 kart z Gorylem)


Cel gry – pozbyć się wszystkich kart
Przygotowanie do gry – każdy z graczy otrzymuje po 6 kart od rozdającego, reszta kart tworzy stos. Zasady gry- Najmłodszy z graczy kładzie na środku stołu kartę ze zwierzęciem (np. tygrys czerwony autobus). Następnie kolejny gracz kładzie kartę ze zwierzęciem w tym samym kolorze (np. Krokodyl + czerwony autobus) bądź kartę z tym samym zwierzęciem, ale z autobusem w innym kolorze (np. tygrys + niebieski autobus). Jeśli gracz nie ma pasującej karty, zabiera wszystkie karty.

Później przychodzi kolej na następnego gracza, postępujemy zgodnie z wcześniejszymi regułami.(gra toczy się zgodnie z ruchem wskazówek zegara).

 

Karty specjalne:

1 Jocker – karta ta może być położona na każdą inną kartę. Następny gracz może położyć na Jockera kartę ze zwierzęciem z autobusem w kolorze jaki będzie chciało, albo kartę z Gorylem.

4 Karty ze Słoniem – Położenie tej karty zmienia kierunek  przebiegu gry (jeśli gracz ”B” położy tą kartę, następnym w kolejce jest wcześniejszy gracz „A”.)

4 karty z Małpkami – położenie tej karty powoduje stratę ruchu następnego gracza ( Kiedy gracz „A” kładzie tą kartę, gracz „B” traci swój ruch, następny kładzie kartę gracz „C”)

4 karty z Panterami – położenie tej karty powoduje, że następny gracz zabiera kartę ze stosu.

4 karty z Gorylem i z 1 autobusem – te karty mogą być położone na kartę ze zwierzęciem wtedy gdy autobus na karcie z Gorylem jest w tym samym kolorze co autobus karty ze zwierzęciem(np.Goryl z żółtym autobusem), bądź na kartę Jockera. Jak tylko karta z Gorylem zostanie położona, wszyscy z graczy muszą jak najszybciej „przyklepać”. Ostatni z graczy bierze za karę 3 karty ze stosu i zaczyna od jakiejkolwiek karty ze zwierzęciem (nie może zacząć „Gorylem” bądź kartę z Jockerem) 2 karty z Gorylem i z autobusami – te karty mogą być położone na każdą z kart ze zwierzętami bądź na Jockera. Obowiązują te same zasady jak w przypadku „Goryla z 1 autobusem”.

 

PS. Jeżeli nie ma więcej kart ze stosu do bania, wszystkie karty wykładane od początku (z wyjątkiem położonej ostatniej) należy przetasować i ułożyć na nowym stosie obrazkami do dołu.

 

Koniec Gry – Kiedy graczowi pozostanie ostatnia karta w dłoni, musi powiedzieć „Goryl” i gra toczy się dalej.  Jeśli zapomni tego zrobić, pozostali gracze (jeśli to zauważą) muszą mu to powiedzieć, wtedy „zapominalski” bierze jedną kartę za karę.

 

Wygrywa ten, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kart.

 

 TIP TOP KLAP

wiek graczy : 6-99 lat

ilość graczy : 2-5

zawartośc pudełka: 32 karty ( 6 x 8 dźwięków bądź min )

 

Cel gry:

zapamiętać dźwięki bądź miny w odpowiedniej kolejności

Przygotowanie do gry:

 połóż potasowane karty obrazkiem do dołu na stole przed graczami

 

ZASADY GRY:

Najmłodszy gracz zaczyna i odwraca kartę, którą kładzie stosiku. Gracz robi hałas czy też minę pokazaną na karcie. Kolejny gracz odwraca  kolejną kartę , i kładzie ją na tą która wcześniej została już odwrócona . Robi hałas bądź minę którą zrobił wcześniej pierwszy gracz, a następnie robi hałas bądź minę z karty, którą sam odwrócił. Kolejny gracz odwraca kolejną kartę i po kolei robi hałas bądź miny z pierwszej, potem drugiej karty, a następnie z karty, którą właśnie odwrócił. I tak dalej aż do momentu aż jeden z graczy może się pomylić. Kiedy zawodnik nie miał racji, bierze odwróconą kartę jako kartę karną. Wszystkie karty kładziemy z jednej strony. Wtedy to do przegrany tej rundy odwraca nową kartę i wykonuje jako pierwszy pierwszy hałas lub minę z nowej serii. Kiedy wszystkie karty ze stosu poszły, należy przetasować karty tworząc nowy stos.

 

PS: niemożliwe jest aby spojrzeć na przewrócone karty ponownie.

 

Koniec gry:

Na początku gry gracze decydują jak długo gra będzie trwać.

Zwycięzcą jest gracz, który ma najmniej kart karnych

(nie może być kilku zwycięzców)

 

Pozbądź się insektów

wiek: od 6 lat

liczba graczy: 3-5

zawartość: 45 kart: 20 kart kocich, 18 kart pasożytów (wszy, pchły, kleszcze oraz 6 kart owadobójczych) 1 karta prysznic.

 

Cel gry: pod koniec gry mieć jak najmniej kart z insektami.

Zasady gry: Liczba używanych do gry kart kocich jest uzależniona od liczby graczy. np. Gdy jest 3 uczestników należy wziąć 3 serie, a w każdej 4 identyczne karty. Potasuj kocie karty i rozdaj graczom. Karty z insektami, ze środkami owadobójczymi oraz kartę prysznic należy razem potasować i ułożyć w talii na środku. Celem gry jest skompletowanie 4 kart z identycznymi kotami. Gra odbywa się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Gracze jednocześnie podają 1 kartę osobie po lewej stronie (nie pokazując pozostałym). Wymiana kart kończy się dopiero gdy komuś uda się skompletować 4 identyczne kocie karty.

 

Gracz, który uzbierał serię 4 kotów, klepie dłonią talię kart na środku. Pozostali gracze, także powinni jak najszybciej dotknąć talii. Gracz, który jako ostatni dotknął talii, bierze z niej 1 kartę i kładzie przed sobą. Są 3 rodzaje kart:

  • “pasożyty”;’ karta reprezentuje lliczbę insektów,
  • “środek owadobójczy”: gdy ta karta zostaje wyciągnięta, gracz pozbywa się insektów, do których odnosi się ta karta. Jeżeli gracz nie ma tego rodzaju pasożytów - kartę należy włożyć na spód talii
  • “prysznic”; gracz pozbywa się wszystkich pasożytów

 

Wszystkie karty oprócz “kocich”, które zostały użyte (”prysznic”,”owadobójcze”, usunięte “pasożyty”) należy umieścić z powrotem na spodzie talii.

 

Uwaga: Jeżeli gracz, który jako pierwszy dotknie talii, pomyli się (nie ma 4 identycznych kotów), bierze za karę 2 karty z talii. Kiedy ktoś skompletuje serię kotów, rozpoczyna się kolejna runda. “Kocie” karty należy potasować i ponownie rozdać. Gra trwa 10 tur, po których uczestnicy sprawdzają ilość insektów na swoich kartach.

 

Wygrywa ten kto ma ich najmniej.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej
Puzzle Duo dwuelementowe Puzzle Duo dwuelementowe
Obecnie brak na stanie
41,90 zł
Add to Wishlist
0
0